De winnaars van de VAR-pleitwedstrijd 2024

Universiteit Maastricht wint VAR-pleitwedstrijd 2024

Aan het einde van de VAR-jaarvergadering op 24 mei 2024 werd het winnende team van de VAR-pleitwedstrijd 2024 gehuldigd door voorzitter Bert Marseille. Dit jaar is de VAR-pleitwedstrijd gewonnen door het team van de Universiteit Maastricht, bestaande uit Ruben Peetam, Steven Debie, Isabel Bandsma en Youri Quaedvlieg. Zij werden begeleid door Bob Assink, Raymond Schlössels en Sander Jansen.

De organisatie was dit jaar in handen van de VU Amsterdam. De casus werden geschreven door Tijn Kortmann en Jan van der Grinten. De onderwerpen waren even verschillend als uitdagend: in de voorrondes een procesrechtelijk complexe zaak over het huisvesten van kwetsbare statushouders in een voormalig streekziekenhuis, in de finale een zaak over de vraag of de maatregelen van een gemeente adequaat waren om de geluid- en stankoverlast van een heavymetalband in een woonwijk te beperken. De finalejury bestond uit Elisabeth Pietermaat, Marieke Kaajan en Bart-Jan Walraven.

De VAR bedankt iedereen voor de grote inzet en enthousiaste deelname! We zien uit naar de editie van 2025!

Gerelateerde berichten