VAR-Commissie Europeanisering algemeen bestuursrecht

Eind 2016 heeft het VAR-bestuur de VAR-Commissie Europeanisering algemeen bestuursrecht (hierna: de Commissie) ingesteld.

Deze Commissie kreeg als opdracht een rapport te schrijven over de vraag wat de (te verwachten) invloed is van de op EU-niveau tot ontwikkeling komende algemeen bestuursrechtelijke regels en beginselen op de theorie en de praktijk van het Nederlands algemeen bestuursrecht.

Begin 2017 is de Commissie aan de slag gegaan met de opdracht. Er zal eind 2017/begin 2018 een rapport worden opgeleverd. Eind 2017 zal er een studiemiddag worden georganiseerd. Na het verschijnen van het rapport zal in het voorjaar van 2018 een eindcongres worden gehouden.

De Commissie bestaat uit de volgende personen:

 • Rob Widdershoven (UU/RvS, voorzitter)
 • Henk Addink (UU)
 • Henk Jaap Albers (CBb)
 • Jannetje Bootsma (Pels Rijcken)
 • Jacobine van den Brink (UM)
 • Sjoerd Douma (UL)
 • Rianne Jacobs (VenJ/VU)
 • Oswald Jansen (Gem. Den Haag/UM)
 • Henk Lubberdink (RvS)
 • Anne Meuwese (UvT)
 • Adriënne de Moor-Van Vugt (UvA)
 • Monique Nuyten (Nauta)
 • Monique van Oers (ACM)
 • Rolf Ortlep (UU)
 • Frank van Ommeren (VU)
 • Raymond Schlössels (RU)

 

 

Gerelateerde berichten

Eén gedachte over “VAR-Commissie Europeanisering algemeen bestuursrecht

Reacties zijn gesloten.