VAR-studiemiddag: Schaarse publieke rechten

Op 22 september 2011 vond een drukbezochte studiemiddag plaats over “Schaarse publieke rechten”.

Prof.mr. F.J. (Frank) van Ommeren (hoogleraar staats- en bestuursrecht aan de VU) leidde de thematiek in. Vervolgens werd door mr. J. (Johan) Wolswinkel (promovendus aan de VU) nader ingegaan op de verdeling van schaarse publieke rechten vanuit het perspectief van het Unierecht (in het bijzonder het vrije verkeer van diensten). Door mr. J.R. (Jan Reinier) van Angeren (advocaat bij Stibbe) werd het verschil tussen de bestuursrechtelijke rechtsgang en de civiele rechtsgang bij verdeling van schaarse publieke rechten besproken. Vervolgens besprak mr. A.J. (Arnoud) Boorsma (advocaat bij Pels Rijcken) het onderwerp op grond van zijn praktijkervaringen met de verdeling van schaarse radiofrequenties. Prof.mr. W. (Willemien) den Ouden (hoogleraar staats- en bestuursrecht aan de Universiteit Leiden) belichtte ten slotte de rechtsbeschermingsproblematiek bij de verdeling van schaarse publieke rechten.

Een verslag van de studiemiddag verscheen in het Nederlands Tijdschrift voor Bestuursrecht (2012/1, nr. 3).

Bron afbeelding: Judy **

Gerelateerde berichten